2013.09.24. Sajtótájékoztató, Kutatók Éjszakája

2013.09.24. Miskolci Egyetem

Sajtótájékoztató a Kutatók Éjszakája c. rendezvénnyel kapcsolatban

Az Európa-szerte különböző helyszíneken egy időben megrendezésre kerülő tudományos fesztiválhoz idén hetedik alkalommal csatlakozó Miskolci Egyetem sajtótájékoztató keretében ismertette az idei Kutatók Éjszakája programját.

A program célja, hogy az érdeklődő közönség betekintést nyerhessen az Egyetemen folyó munkába, kutatásokba, megtekinthesse az eredményeket. A szervezők lehetőséget látnak arra is, hogy a rendezvény által üzenetet továbbítsanak a fiatalabb korosztály számára, hogy érdemes tanulni, bővíteni tudásukat, és érdemes kutatni.

Dr. Madarász Tamás egyetemi docens elmondta, hogy idén nagy hangsúlyt kapnak az egyetemen futó TÁMOP-projektek tehetséggondozó és innovációs programjai is.

Röviden ismertette a négy új alapkutatási (TÁMOP-4.2.2.A konstrukció) projekt, köztük a FORR-ÁSZ projekt célkitűzéseit. (A sajtómegjelenésekről a honlapunk Médiatárából tájékozódhat http://www.forr-asz.uni-miskolc.hu/?p=mediatar).