2014.09.26. Miskolci Egyetem Kutatók éjszakája

Szeptember utolsó péntekén 2014-ben is megrendezésre került a Kutatók éjszakája, idén kilencedik alkalommal. Az esemény deklarált célja, hogy megváltoztassa a kutatókról kialakult általános képet, és vonzóvá tegye a kutatói életpályát.

Ezen az éjszakán a felsőoktatási intézmények és kutató intézetek nyitják ki kapuikat, hogy közelebb hozzák az érdeklődőkhöz az egyes tudományterületek érdekességeit, aktualitásait, így minőségi ismeretterjesztő- és szórakoztató programokkal várták a látogatókat a Miskolci Egyetemen is.

A Műszaki Anyagtudományi Kar idén is számos látványos programmal várta az érdeklődőket a díszaulában és az egyes intézetek laborjaiban is (Ólom-mentes Katona, „Micro Cosmos”, Szakítópróba, Anyagtudományi helyszínelők, Formába hozzuk ÖNT ÉS családját!, LÁTVÁNYCSAPOLÁS avagy acélgyártás közelről, Nem minden arany, ami fénylik!, Napkohó stb.). További képek a projekt Facebook-oldalán tekinthetők meg.