2013.11.19-21. Brüsszel

A Miskolci Egyetem 6 fős delegációja munkalátogatást tett az Európai Unió fővárosába, Brüsszelbe.
A 3 napos út célja az Európai Unió Horizont 2020 programjához kapcsolódóan a Miskolci Egyetem megismertetése, információszerzés és kapcsolatépítés volt.
Egyeztetést folytattunk az Európai Bizottság Kutatási és Innovációs Főigazgatóságával, az ENEA-val (Italian National Agency for New Technologies, Energy and Sustainable Economic Development), Magyarország brüsszeli Állandó Képviseletének TéT attaséival, a HunOR Iroda munkatársával és az Észak-Alföldi Regionális Innovációs Ügynökség brüsszeli megbízottjával.
A FORR-ÁSZ projekt is képviseltette magát az egyeztető tárgyalásokon.
A jó hangulatú út hasznosnak bizonyult, a kialakított kapcsolatrendszer és a megszerzett információk segítséget nyújthatnak a Miskolci Egyetem vezetői részére a brüsszeli elosztású pályázatokon való aktív és sikeres részvétel megerősítésében.